Turinio turinys

Medikamentinis magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas – tai vaizdavimo metodas, atliekamas suleidžiant pacientui medikamentinės medžiagos, palyginti su įprastu magnetinio rezonanso tomografijos tyrimu. Medicinine prasme MR yra pažangiausias ir aukščiausio lygio vaizdinimo metodas. Jis nekenkia organizmui. Medikamentinio MRT prašoma norint išsamiau vizualizuoti audinius. Jei audiniuose yra pakitimų, juos galima geriau matyti atliekant medikamentinį MRT. Taikant šį metodą pacientui suleidžiama kontrastinės medžiagos. Šis vizualizavimo metodas trunka ilgiau nei įprastas MRT.

Kokiais atvejais atliekamas medikamentinis MRT?

Kadangi medikamentinis MRT dažnai painiojamas su įprastu MRT, gali kilti klausimas: „Kokiose srityse naudojamas medikamentinis MRT?“. Kitaip tariant, medikamentinis MRT naudojamas išsamesniam audinių ir organų vaizdavimui. Kraujagyslės, audiniai ir organai vizualizuojami aiškiau. Be to, medikamentiniu MRT galima tirti minkštuosius audinius ir nervų sistemą. Jis dažnai naudojamas nugaros smegenims ir galvos smegenims vaizduoti. Jis naudojamas aneurizmoms, smegenų pažeidimams nustatyti, vėžiui aptikti, išsėtinei sklerozei nustatyti, nugaros smegenų pažeidimams, insulto rizikai, akių problemoms ir vidinės ausies problemoms nustatyti. Jis taip pat naudojamas vizualizuoti užsikimšusias kraujagysles širdies ir kraujagyslių srityje, širdies priepuolių padarytą žalą, širdies ligas, širdį supančių audinių uždegimą, aortos problemas ir širdies struktūros problemas. Ortopedijoje jis dažnai naudojamas artritui, kaulų infekcijoms, augliams, sąnarių pažeidimams, stuburo diskų problemoms ir nervų problemoms nustatyti. Be to, jis naudojamas krūties vėžio patikrai, siekiant nustatyti, kokio dydžio yra navikas, patikrinti, ar gydomas navikas atsinaujino, ir patikrinti moterų krūtų implantus.

MRT su vaistais privalumai ir rizika

MRT su medikamentais užtikrina išsamų skenavimą. Vizualizuojami audiniai, organai, kraujagyslės ir nervai, todėl gaunama tikslesnė informacija apie ligą. Diagnozę palengvina šis radijo bangas naudojantis metodas. Jis apima akivaizdžią informaciją, ypač diagnozuojant vėžį ir tai, ar jis išplitęs. Medikamentinio MRT dėka nustatoma ankstyva diagnozė ir anksti pradedamas gydymas. Labai retai dėl medikamentinio MRT naudojamos kontrastinės medžiagos gali pasireikšti pykinimas, galvos skausmas ar deginimas toje vietoje, kur suleidžiamas vaistas. Kai kurie pacientai gali patirti tam tikrą diskomfortą, jei turi klaustrofobiją. Gali kilti alergijos rizika, tačiau prieš pradedant taikyti šį vaizdinimo metodą, surenkama paciento ligos istorija ir atitinkamai nustatomas diagnostikos metodas.

Kaip atlikti magnetinio rezonanso tomografiją su vaistais

Prieš magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą su vaistais pacientas iš kūno pašalina visus metalinius daiktus. Pacientas turi dėvėti ligoninės chalatą. Jei pacientas bijo likti patalpoje, apie tai reikia pranešti gydytojui. Jei reikia, pacientui bus duota raminamųjų vaistų, Tačiau šių vaistų negalima vartoti nepasitarus su gydytoju. Atliekant magnetinio rezonanso tomografiją su vaistais, pacientui atveriama intraveninė linija ir į veną suleidžiama kontrastinės medžiagos. Pacientas paguldomas ant skenerio stalo. MRT aparatas gali skleisti didelį triukšmą, tačiau personalas gali dėvėti ausų kištukus arba ausines, kad pacientui netrukdytų. Kartais pacientui gali būti paleista muzika, kad sumažėtų nerimas. Pacientui pakilus prie skenerio, technikai su pacientu bendrauja per domofoną. Skenavimo metu su pacientu niekas nebūna. Skenavimo metu pacientas neturi judėti. Jei judės, vaizdai gali būti neaiškūs. Kartais paciento gali būti paprašyta sulaikyti kvėpavimą vaizdavimo metu. Technikas informuoja pacientą per domofoną. Jei procedūros metu kyla problemų, pacientas gali pranešti technikui per domofoną. Pacientas gali grįžti namo tą pačią dieną, kai vaizdavimas baigiamas. Tuo tarpu radiologas išanalizuoja ir parengia skenavimo ataskaitą ir paprašo gydytojo, kuris prašė atlikti medikamentinį magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą, paskirti vizitą po kelių dienų. Po medikamentinio MRT pacientas kurį laiką lieka stebimas. Tai svarbu alerginių reakcijų ar kitų simptomų atveju.

Kuo skiriasi MRT ir medikamentinis MRT

Atliekant medikamentinį MRT pacientui į veną suleidžiama kontrastinė medžiaga, o atliekant įprastą MRT vaizdas atliekamas be jokių vaistų.

Medikamentinis MRT gali atskleisti, kokias ligas.

Atliekant medikamentinį MRT galima aiškiau matyti kraujagysles, organus, audinius, nugaros smegenis, galvos smegenis ir minkštuosius audinius. Smegenų pažeidimus, vėžį, insulto riziką, nugaros smegenų pažeidimus, širdies problemas, kaulų problemas ir navikus galima vizualizuoti naudojant medikamentinį MRT.

Ar medikamentinis MRT yra kenksmingas? Koks yra medikamentinio MRT šalutinis poveikis?

Medikamentinis MRT nėra kenksmingas metodas. Tačiau kartais kai kurie pacientai dėl naudojamos kontrastinės medžiagos gali jausti pykinimą, galvos skausmą ir deginimą vaisto vartojimo vietoje…. Kai kurie pacientai gali patirti tam tikrą diskomfortą, jei turi klaustrofobiją. Gali kilti alergijos rizika.

Į kokius dalykus reikia atkreipti dėmesį prieš atliekant magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą medikamentais?

Pacientams pirmiausia reikėtų atlikti inkstų funkcijos tyrimą. Į procedūrą geriau atvykti pavalgę. Be to, dieną prieš procedūrą nereikėtų vartoti maisto produktų, kurių sudėtyje yra kofeino. Prieš procedūrą taip pat reikėtų pasitikrinti dėl alerginių reakcijų. Atvykstant į procedūrą reikėtų išimti visus metalinius daiktus.

Į kokius dalykus reikia atsižvelgti po medikamentinio MRT procedūros?

Jei procedūros metu gydytojas davė raminamųjų vaistų, žmogui nederėtų vienam vykti namo. Tačiau kasdienį gyvenimą galima atnaujinti iš karto po MRT. Geriau kurį laiką pasilikti ligoninėje, nes gali pasireikšti alerginių reakcijų, nors jos būna retos. Kartais po procedūros gali atsirasti pykinimas, tačiau šis poveikis būna trumpalaikis. Be jų, procedūrą atliekantys specialistai informuos pacientą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie magnetinio rezonanso tomografiją su vaistais

Ar magnetinio rezonanso tomografija su vaistais atliekama tuščiu skrandžiu?

Tiems, kuriems MRT su medikamentais atliekamas pirmą kartą, įdomu sužinoti atsakymą į klausimus: „Ar MRT su medikamentais atliekamas tuščiu skrandžiu?“ arba „Ar MRT su medikamentais atliekamas alkanas, ar sotus?“. Jei procedūros metu bus taikoma anestezija, prieš procedūrą Jūsų gali būti paprašyta 6-8 valandas nevalgyti. Jei metodas bus atliekamas su narkoze, gydytojas, prašantis atlikti medikamentinį MRT, informuoja pacientą ir nukreipia jį pas anesteziologą.

Koks yra šalutinis poveikis po medikamentinio MRT?

Medikamentinio MRT šalutinis poveikis yra viena iš smalsumą keliančių temų. Po procedūros gali pasireikšti galvos skausmas ir pykinimas, tačiau tai yra kontroliuojami šalutiniai poveikiai. Gali pasireikšti alerginės reakcijos, todėl prieš fotografavimą derėtų su gydytoju aptarti, kokius vaistus galima ar negalima vartoti. Uždaros erdvės bijantiems asmenims taip pat gali atsirasti tam tikrų nepatogumų. Apie tai taip pat naudinga pranešti gydytojui. Medikamentiniai magnetinio rezonanso pažeidimai taip pat yra įdomi tema. Medikamentinis MRT nekenkia.

Kiek minučių trunka medikamentinis MRT?

Medikamentinio MRT trukmė priklauso nuo regiono, kuriame bus atliekama aplikacija. Metodas, kuris vidutiniškai trunka 15-20 minučių, skiriasi priklausomai nuo viso kūno arba nuo to, į kuriuos organus bus nukreiptas tyrimas. Į šią trukmę taip pat įeina pasiruošimas. Kartais jis gali trukti iki 1 valandos.

Ar medikamentinis magnetinio rezonanso tyrimas atliekamas visiems?

Pirmiausia gali tekti atlikti inkstų tyrimus, ypač pacientams, sergantiems inkstų ligomis, ir pacientams, turintiems su inkstais susijusių problemų, nes skiriamas vaistas išsiskiria per inkstus. Šia prasme galima apsvarstyti alternatyvius tyrimo metodus.

Ar vaistiniu magnetinio rezonanso tomografu galima aptikti vėžį?

Vėžį galima aptikti atliekant medikamentinį magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą. Naudojant medikamentinį MRT galima vizualizuoti visų organų, įskaitant smegenis ir kaklą, navikus. Tai taip pat labai svarbus atrankinės patikros metodas ankstyvajai vėžio diagnostikai.

Koks vaistas naudojamas atliekant medikamentinį MRT?

Atliekant medikamentinį MRT naudojamas kontrastinis preparatas gadolinis. Ši medžiaga pagerina vaizdo kokybę, todėl aiškiai matoma kraujagyslių sistema, organai ir minkštieji audiniai.

Ar galiu gerti vandens prieš medikamentinį MRT tyrimą?

Prieš medikamentinį MRT tyrimą galite gerti vandens

Kiek laiko trunka medikamentinis MRT tyrimas

Šis laikas gali skirtis priklausomai nuo vaizduojamos srities. Kartais jis gali užtrukti 15 minučių, o kartais – daugiau nei 45 minutes.

Ar galiu valgyti prieš medikamentinį MRT?

Pageidautina nevalgyti 4-8 valandas prieš medikamentinį MRT.

Ką reikėtų apsvarstyti prieš medikamentinį MRT

Būtina pasikonsultuoti su nefrologu ir atlikti inkstų tyrimus. Pacientai turi gerti daug skysčių. Jei yra problemų, gali būti svarstomi įvairūs tyrimai. Jei pacientai turi medicininės įrangos, pavyzdžiui, dantų implantų, klausos aparatų, metalinių protezų, širdies stimuliatorių ir t. t., MRT su vaistais neatliekamas. Be to, kietą maistą galima vartoti likus 4-8 valandoms iki procedūros. Tačiau tikslingiau ateiti pavalgius. Prieš procedūrą galima gerti vandens. Jei ketinama atlikti širdies MRT, 2 valandas iki procedūros negalima valgyti maisto. Kofeino negalima vartoti likus 1 dienai iki procedūros. Procedūros metu tikslinga turėti palydovą. Prieš procedūrą taip pat būtina atlikti patikrą dėl alerginių reakcijų.

Ką daryti po medikamentinio MRT

Po medikamentinio MRT procedūros pacientas gali būti išleistas namo po to, kai kurį laiką bus stebimas. Pacientui po medikamentinio MRT tinka gerti daug skysčių. Jei buvo skirta raminamųjų vaistų, paciento negalima išleisti namo vieno. Įprastą veiklą ir dietą galima tęsti taip pat. Jei pasireiškia šalutinis poveikis, reikia kreiptis į gydytoją. Po procedūros gali pasireikšti lengvas galvos skausmas arba pykinimas. Jei pasireiškia toks šalutinis poveikis kaip bėrimas ir dusulys, o galvos skausmas ir pykinimas yra stiprūs, reikia kreiptis į gydytoją.

Galvos skausmo priežastys po magnetinio rezonanso tomografijos su vaistais

Stiprūs prietaiso magnetai gali sukelti galvos skausmą. Taip pat gali pasireikšti galvos svaigimas ir svaigulys, tačiau šis poveikis po kurio laiko išnyksta.

Kiek dienų bus galima gauti MRT su vaistais rezultatą?

Daugelį žmonių domina atsakymas į klausimą: „Ar magnetinio rezonanso tomografijos tyrimo su vaistais rezultatą galima gauti iš karto?“. Rezultato laikas taip pat gali skirtis priklausomai nuo regiono, kuriame atliekama procedūra. Paprastai medikamentinio MRT rezultato laikas svyruoja nuo 1 iki 3 dienų.

Kuriais atvejais yra, atliekamas medikamentinis MRT.

Jis dažnai naudojamas atliekant nugaros smegenų ir galvos smegenų vaizdavimą. Jis naudojamas aneurizmų, smegenų pažeidimų, vėžio, išsėtinės sklerozės, nugaros smegenų pažeidimų, paralyžiaus rizikos, akių ir vidinės ausies problemų nustatymo atvejais. Jis taip pat naudojamas vizualizuoti užsikimšusias kraujagysles širdies ir kraujagyslių srityje, širdies priepuolių padarytą žalą, širdies ligas, širdį supančių audinių uždegimą, aortos problemas ir širdies struktūros problemas. Ortopedijoje jis dažnai naudojamas artritui, kaulų infekcijoms, augliams, sąnarių pažeidimams, stuburo diskų problemoms ir nervų problemoms nustatyti. Be to, jis naudojamas krūties vėžio patikrai, siekiant nustatyti, kokio dydžio yra navikas, patikrinti, ar gydomas navikas atsinaujino, ir patikrinti moterų krūtų implantus.

Ar medikamentinis MRT gali būti atliekamas menstruacijų metu?

Paprastai pacientės domisi atsakymu į klausimą: „Ar galima atlikti medikamentinį MRT menstruacijų metu?“. Medikamentinį MRT galima atlikti ir menstruacijų metu. Jokių problemų nekils.

Ar po medikamentinio MRT galima maitinti kūdikį krūtimi?

Kadangi medžiaga, duodama pacientui po medikamentinio MRT, gali patekti į motinos pieną, kai kurie ekspertai teigia, kad kūdikių negalima žindyti 24 valandas po procedūros, tačiau ši informacija nėra aiški.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Atgal
WhatsApp
Phone
English