Vėžio diagnostinis vaizdavimas

Diagnostinio kūno vaizdai padeda gydytojams aptikti auglius, įvertinti, kiek liga išplito, ir planuoti gydymą. Dažniausiai tam naudojami metodai yra rentgenografija, kompiuterinė tomografija (KT), magnetinio rezonanso tomografija (MRT) ir pozitronų emisijos tomografija (PET).

Vėžio diagnostinis vaizdavimas yra svarbus įrankis ankstyvajam vėžio nustatymui. Specialistai gali tiksliai nustatyti auglius, jų vietą ir dydį, naudodami pažangias vaizdavimo technologijas. Ankstyvas ligos nustatymas užtikrina geresnius gydymo rezultatus.

Diagnostinis Vaizdavimas

Diagnostiniam vaizdavimui dažniausiai pasitelkiami ultragarso, rentgeno spindulių, kompiuterinės tomografijos (KT) ir magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimai. Šių tyrimų metu gaunami vaizdai padeda gydytojams diagnozuoti įvairias būkles, susijusias su organais ir kaulų traumomis, todėl diagnostinis vaizdavimas yra labai svarbus sveikatos priežiūros procese. „Unirad Lietuva” teikia greitas, tikslias ir patikimas MRT paslaugas.

Kiekvienas vaizdavimo metodas turi savo privalumų. Pavyzdžiui, MRT padeda gauti geresnius minkštųjų audinių vaizdus nei rentgenografija. Tuo tarpu ultragarso tyrimus gydytojai dažniau vidaus organų būklei vertinti ir nėštumo eigai stebėti. Šie metodai padeda tiksliai nustatyti diagnozes ir pasiūlyti pacientams efektyvius gydymo planus.

Norėdami užsiregistruoti MRT paslaugoms, galite susisiekti su mumis tel. (+370) 61-471-600 arba apsilankyti „Baltijos Amerikos klinikoje” adresu Nemenčinės pl. 54A, LT-10103 Vilnius.

 

Rentgenografija

Naudojant rentgeno spindulius, galima gauti itin tikslias nuotraukas. Tyrimo metu kūnas sugeria skirtingą radiacijos kiekį. Tankios medžiagos, tokios kaip kaulai, sugeria daugiau radiacijos, todėl nuotraukose atrodo balti, o minkštesni audiniai – pilki. Šis kontrastas leidžia tiksliai diagnozuoti medicinines būkles.

Rentgeno spinduliai dažnai naudojami vidiniams kūno vaizdams užfiksuoti, dažniausiai siekiant įvertinti traumas, tokias kaip lūžiai. Be to, rentgeno spinduliai padeda identifikuoti ligas ir infekcijas.

 

Kompiuterinė tomografija (KT)

KT tyrimo metu, dar vadinamu tomografiniu tyrimu, naudojami rentgeno spinduliai ir pažangi kompiuterinė technologija, kad būtų gautos kūno struktūrų nuotraukos. Šis vaizdavimo metodas leidžia gauti išsamius kaulų, organų ir minkštųjų audinių vaizdus, todėl yra labai svarbus diagnozuojant vėžį, lūžius ir vidinius sužeidimus.

 

Kaulų skenavimas

Kaulų skenavimas yra medicininė vaizdavimo technika, naudojama įvairioms kaulų būklėms ir ligoms nustatyti. Į kraują suleidžiamas nedidelis kiekis radioaktyvios medžiagos, kuri kaupiasi kauluose. Specialios kameros užfiksuoja kaulų skleidžiamą radiaciją ir sukuria išsamias nuotraukas, padedančias nustatyti vėžį, infekcijas ir nenormalų kaulų vystymąsi, taip pat aptikti lūžius ir artritą.

 

Limfangiograma

Gydytojai taip pat naudoja techniką, vadinamą limfangiograma, kad vizualizuotų kūno limfinę sistemą. Tai atliekama suleidžiant kontrastinio dažo  į kraujagysles, paprastai esančias rankose ar pėdose. Po to atliekamos rentgeno spindulių nuotraukos, leidžiančios sekti dažo judėjimą per kraujagysles ir nustatyti problemas, tokias kaip limfedema ar obstrukcija limfinėje sistemoje.

 

Mamograma

Mamograma yra krūties rentgeno nuotrauka, naudojama krūties vėžio nustatymui. Ji gali aptikti auglius, kurie yra per maži, kad juos būtų galima pajusti apčiuopiant. Mamogramos dažniausiai skiriamos moterims krūties vėžio patikrai arba simptomų, tokių kaip gumbeliai ar pokyčiai krūties audinyje, vertinimui. Ankstyvas ligos nustatymas per mamografiją gali lemti geresnius gydymo rezultatus ir ilgesnį išgyvenamumą. „Unirad Lietuva” teikia greitas, tikslias ir kokybiškas mamografijos paslaugas. Norėdami užsiregistruoti mamografijos tyrimui, galite susisiekti su mumis tel. (+370) 61-471-600 arba apsilankyti „Baltijos Amerikos klinikoje”, esančioje adresu Nemenčinės pl. 54A, LT-10103 Vilnius.

 

Atspindžio vaizdavimas

Ultragarsinis vaizdavimas, dar vadinamas atspindžio vaizdavimu, naudoja aukšto dažnio bangas kūno struktūrų vaizdams kurti. Transduceris – prietaisas, kuris skleidžia ir priima garso bangas, kai jos sąveikauja su audiniais ir organais. Šos bangos paverčiamos duomenimis, kuriais sveikatos priežiūros specialistai naudojasi medicininių būklių vertinimui be radiacijos poveikio. Atspindžio vaizdavimas dažniausiai naudojamas tiriant tokius organus kaip širdis, kepenys ir gimda, taip pat stebint vaisiaus vystymąsi nėštumo metu.

Šis metodas yra plačiai naudojamas, nes jis yra neinvazinis ir neskausmingas. Tai leidžia medicinos specialistams stebėti judėjimą realiu laiku, pavyzdžiui, kraujo tekėjimą per kraujagysles ar širdies plakimą. Šis metodas padeda diagnozuoti ir stebėti tokias būkles kaip tulžies akmenys, augliai ir nenormalūs skysčių susikaupimai realiu laiku. Tai yra būtinas įrankis tiek diagnostinėse, tiek terapinėje medicinoje.

 

Emisijos vaizdavimas

Emisijos vaizdavimas yra technika, naudojama fiksuoti kūno siunčiamus signalus po kontrastinės medžiagos įvedimo. Šis metodas leidžia stebėti, kaip organai veikia ir juda realiu laiku. PET vaizdavimas (pozitronų emisijos tomografija) yra emisijos vaizdavimo technika. PET tyrimo metu į kraują suleidžiamas nedidelis kiekis sekimo medžiagos, kuri kaupiasi organuose ir audiniuose. Skaitytuvas fiksuoja skleidžiamą radiaciją, kad sukurtų vaizdus, atvaizduojančius, kaip organai ir audiniai veikia.

Fotono emisijos kompiuterinė tomografija (SPECT) naudoja gama kamerą, kad stebėtų gama spindulius, skleidžiamus sekimo medžiagos, įvestos į kūną. Šis metodas, padedant specialistams, leidžia sukurti vaizdus, rodančius sekimo medžiagos judėjimą kūne.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Atgal
WhatsApp
Phone
English